Pedicure medyczny


Pedicure medyczny to pojęcie szersze niż pedicure kosmetyczny. Zabiegi są wykonywane przez specjalistę podologa dysponującego odpowiednią wiedzą i akcesoriami. Obejmują nie tylko typowe czynności pielęgnacyjne, jak likwidację skórek i zrogowaciałego naskórka, nadawanie paznokciom pożądanego kształtu, nawilżanie i natłuszczanie skóry stóp czy masaże relaksujące. Pedicure medyczny to przede wszystkim odpowiedź na poważniejsze niedogodności związane ze stanem stóp i paznokci. Można wskazać tu szereg schorzeń oraz następstw urazów mechanicznych, jak wrastający paznokieć, pękające pięty, modzele, zmiany wywołane grzybicą, odciski lub stopa cukrzycowa.

Zróżnicowane schorzenia i zniekształcenia płytki paznokciowej wymagają stosowania zróżnicowanych metod, preparatów i akcesoriów. W zabiegach medycznych wykorzystuje się specjalne frezarki z diamentowymi końcówkami, pilniki, metalowe klamry do paznokci, odpowiednio dobrane maści i opatrunki. Podolog najpierw ocenia stan stóp pacjenta, a następnie podejmuje decyzję o rodzaju potrzebnych zabiegów. Kuracja odbywa się bezinwazyjnymi metodami, jest bezpieczna i

bezbolesna. Z tego rodzaju usług powinny korzystać nie tylko osoby borykające się z bolesnymi zmianami patologicznymi w obrębie stóp, ale każdy komu zależy na zdrowiu, dobrym samopoczuciu i atrakcyjnie wyglądających stopach przez cały rok.