Klamry na wzrastające paznokcie (ortonyksja)


Korekta wrastających paznokci przy użyciu klamer, które mają spłaszczać płytkę paznokciową, lub zmieniać tor wzrostu paznokcia. Klamry dobiera się indywidualnie do każdego Pacjenta, w zależności od stopnia wrastania paznokcia czy też od kształtu płytki. Zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny, oraz przynosi trwałe efekty.

Wrastające paznokcie to problem dla wielu osób wstydliwy. Mało kto chce o nim mówić i przyznaje się do niego publicznie. Dlatego ważne jest zrozumienie, że jest to dość powszechna dolegliwość, a jednocześnie łatwa do zaleczenia. Można sobie z nią bardzo szybko poradzić dzięki klamrom na wrastające paznokcie.
Dawniej u osób z takim problemem stosowano zabiegowe usuwanie płytki paznokcia. Był to zabieg bolesny, wymagający znieczulenia, a jego nieprawidłowe wykonanie mogło grozić zakażeniem i innymi powikłaniami. Na szczęście od dawna nie stosuje się tej metody. Najpewniejszą, a zarazem najmniej niszczącą metodą jest założenie klamry na wrastające paznokcie. Dzięki takiej klamrze wzrost paznokcia zostanie odpowiednio pokierowany i nie będzie zagrożenia wrastaniem. Nie będzie też problemu z wdającym się zakażeniem, które może powodować ból i dyskomfort – jak by to miało miejsce po usunięciu płytki.
Klamry na wrastające paznokcie są najlepszym sposobem na wyregulowanie wzrostu paznokci, zachowanie zdrowia i higieny stóp, a także na zaoszczędzenie pieniędzy, nie mówiąc o siłach i nerwach. Taki zabieg jest jednorazowy i starcza na dłużej niż wszelkie próby jednorazowego zaleczania przy pomocy domowych i półamatorskich metod. Poza tym jest nieoceniony w przypadku poważniejszych zaburzeń wzrostu paznokci, których nie da się skorygować takimi metodami.
Dlatego jeżeli czujesz i widzisz, że zaczyna ci wrastać paznokieć po prostu udaj się do podologa i zapytaj o ten prosty i niedrogi zabieg.